Arthur Hayes, Yatırımcıların Dibi Görmelerine Rağmen Hızlı Bir BTC Toparlanması Beklememeleri Gerektiğini Söyledi!


btc
arthur hayes, yatırımcıların dibi görmelerine rağmen hızlı bir btc toparlanması beklememeleri gerektiğini söyledi! 3
  • Arthur Hayes’e göre, BTC geçen ay 20 bin ortalarına düştükten sonra dibe vurdu.
  • Hayes, FED’in önemli bir rol oynayacağını belirterek yeni bir boğa döngüsünün ne zaman başlayacağını tahmin ediyor.

Terra blok zincirinin geçen ayın başlarında çökmesi, BTC fiyatının 25 bin dolar seviyesine düşmesine neden oldu. Bununla birlikte, eski BitMex CEO’su Arthur Hayes, BTC fiyatının mevcut (ayı) döngüsünün sonuna geldiğine inanıyor.

Hayes, nedenlerini açıklamak için 3 faktör gösterdi

BTC ve Nasdaq 100 hisseleri arasındaki korelasyonda düşüş olduğunu söyledi. İkinci faktör, mevcut BTC fiyatının, önceki boğa döngüsünün zirvesindeki fiyatına yakın olmasıdır. Hayes’in bahsettiği son faktör, medyanın mevcut ayı döngüsünde servetlerini kaybedenlerle alay etmesiydi.

Ancak Hayes, BTC’nin fiyatının bir dip döngüye ulaşmış olsa bile 70 bin dolara yükselmesinin muhtemel olmadığını da açıkladı. Önde gelen dijital para birimi, geçen Kasım ayındaki 69.044 dolarlık en yüksek fiyatının yüzde 56.75’ini koruyor.

BTC’nizden sorumlu olmaya hazırlanın – Hayes

Verilerimize göre, BTC şu anda 29.927 dolardan işlem görüyor. Önde gelen dijital varlık, art arda onuncu haftasını kırmızıyla bitirecek. Hayes, BTC sahiplerine çok sabırlı olmalarını ve neyin daha önemli olduğuna odaklanmalarını tavsiye etti.

coinprojesi.com lkasdjasd
arthur hayes, yatırımcıların dibi görmelerine rağmen hızlı bir btc toparlanması beklememeleri gerektiğini söyledi! 4

Hayes ayrıca birçok tüccarın şu anda bir kayıp azaltma zihniyetine sahip olduğunu söyledi. Ancak, bazı yoğun ayı piyasası rallilerine hazırlanmaları gerektiğini de sözlerine ekledi. Ona göre, mevcut ayı piyasasına büyük meblağlar kaybedenlerin çoğu şu anda piyasaya yatırım yapamıyor. Büyük bir zihniyet değişikliğine ihtiyaçları var.

Hayes, boğa tüccarlarının konumlarından emin olmadıklarını da sözlerine ekledi. Bu nedenle, bazı dalgalı ticaret eylemleri, mevcut konumlarından çıkmayı seçerlerse karlarını silebilir. Eski BitMex CEO’su, BTC‘nin fiyatının önümüzdeki on yıl içinde 1 milyon dolardan işlem göreceğine inanıyor.

Boğa piyasasının başlamasının tek nedeni

Hayes, boğa piyasasının ancak federal ve diğer merkez bankalarının faiz oranlarını artırmayı durdurmasıyla başlayacağına da dikkat çekti. Ayrıca, federalin bencil çıkarlar için oranları artırdığını söyledi. Sadece bilançosunu sabit tutmak istiyor.

Oranları artırmanın önemli bir nedenden dolayı bir sorun haline geldiğini açıkladı. Ortalama bir Amerikan çalışanının kazancı, hükümetin enflasyon oranını ölçme esasına göre ayarlandığında daha az olur. Hayes, Kasım ayına yaklaştıkça oranlardaki artışın daha büyük bir sorun haline geleceğini tahmin ediyor. Kasım 2022, Amerika’da ara seçim yılıdır.

İşçiler, sıkı çalışmaları için gösterecek daha az şeyleri olduğunda enflasyon oranını ciddiye alırlar. Ancak Hayes, aynı argümanların şu anda sorumlu olanın demokratlar değil de cumhuriyetçilere karşı geçerli olacağını da açıkladı.

Hayes’e göre, Başkan Biden, Fed Başkanı Jerome Powell’a ülkedeki yükselen enflasyon oranıyla mücadele için münhasır yetkiler verdi. Ancak Powell, yükselen enflasyon oranıyla doğru şekilde ilgilenmiyor. Bu nedenle Hayes, işler daha iyiye gitmezse bu yılın dijital varlık yatırımcıları için en kötü yıl olacağını tahmin ediyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir