Anonymous, Terra’nın Kurucu Ortağı Do Kwon’un Yanlışlarını Gün Işığına Çıkarmayı Planlıyor!


terra
anonymous, terra'nın kurucu ortağı do kwon'un yanlışlarını gün işığına çıkarmayı planlıyor! 2
  • Hacktivist grup Anonymous, Terra’nın kurucusu Do Kwon’un tüm suçlarını ortaya çıkarma sözü verdi.
  • Topluluk üyeleri, Anonymous’a bazılarının boş tehditler olarak adlandırdığı karışık bir yanıt verdi.

.Terra ekosisteminin çöküşünden bir ay sonra, araştırmacılar bir hafta içinde 40 milyar dolarlık yatırımcıyı silen devasa LUNA kazasının arkasında neyin yanlış gittiğini ortaya çıkardılar. Hacktivist grup Anonymous kısa süre önce bir video yayınladı ve böylece Do Kwon’un kurucu ortağı Terra’yı ‘suçlarını’ aydınlatmaya söz verdi.

Videoda Anonymous, Kwon’un “mümkün olan en kısa sürede adalete teslim edilmesini” sağlayacaklarını belirtti. 26 Haziran Pazar günü yayınlanan bir videoda, hacker grubu Anonymous, Kwon’un tüm yanlışları için bir çamaşır listesi yayınladı.

Bu, çöküşten önce TerraUSD ve LUNA’dan her ay 80 milyon dolar nakde çevirmeyi içerir. Ayrıca, Kwon’un Terra‘dan önce üzerinde çalıştığı bir proje olan Basis Cash stablecoin’in çöküşünde Kwon’un rolünü ortaya çıkarıyor. Video mesajında ​​Anonymous şunları not ediyor:

Do Kwon, eğer dinliyorsan, ne yazık ki verdiğin hasarı tersine çevirmek için yapılabilecek hiçbir şey yok. Bu noktada yapabileceğimiz tek şey sizi sorumlu tutmak ve bir an önce adalete teslim olmanızı sağlamaktır.

Hacker grubu, “Anonymous, Do Kwon’un kripto alanına girdiğinden beri neler öğrenebileceğimizi ve gün ışığına çıkarabileceğimizi görmek için tüm geçmişine bakıyor” diye ekliyor. “Hiç şüphe yok ki, yok etme izinde keşfedilecek daha birçok suç var.”

Ayrıca, hacker grubu ayrıca Kwon’un rakiplerini ve eleştirmenleri trolleme ve asla başarısız olmayacakmış gibi davranma konusundaki kibirli taktiklerini de dile getiriyor.

Anonim kripto kişiliklerin peşinden gidiyor

Anonymous, 2003 yılında kurulmuş, merkezi olmayan uluslararası bir aktivist kolektifidir. Son zamanlarda büyük kripto şahsiyetlerinin peşinde olmuştur. Geçen yıl Haziran 2021’de Anonymous, ününü, nüfuzunu ve Twitter’ını kullanarak “hayatları yok ettiği” iddiasıyla milyarder Elon Musk’ı hedef aldı.

Anonymous ayrıca kripto piyasasıyla oynamaya çalıştığı için Musk’a da sert çıkıştı. Video, bugüne kadar 3.4 milyondan fazla izlendi. Ancak, Musk’ı ilk arayan Anonymous değil.

Aslında, birçok kişi Musk’ın Bitcoin ve Dogecoin fiyatını manipüle etmenin arkasında olduğunu söyledi. Son zamanlarda, Dogecoin yatırımcılarından biri de Elon Musk’a 258 milyar dolarlık şaşırtıcı bir dava açtı. Şikayet, Elon Musk’ın bir Dogecoin piramit şeması işlettiği ve yürüttüğü belirtildi.

Anonymous, YouTube videosunu yayınladıktan kısa bir süre sonra, bir miktar topluluk desteği aldı. Takipçiler, gerçeği ortaya çıkarma çabalarından dolayı kanala teşekkür etti. Ancak, r/CryptoCurrency alt dizinindeki kullanıcılar daha şüpheci davrandılar ve bunu boş bir tehdit olarak nitelendirdiler.

Yorum yapanlardan biri şöyle dedi: “Anonim şimdi çok genç bop […] Bu anon video o kadar tehditkar değil, neredeyse tuhaf”. Bir diğeri ekledi: “Onlardan bir şeyi ortaya çıkarmalarını beklerdim ama bu, hiçbir şeyden başka bir şey değil”.

Terraform Labs, dramatik çöküşün ardından Güney Kore’de şu anda birkaç soruşturma geçiriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir