Analist Willy Woo, Bitcoin’in Ne Kadar Yükselebileceğini Açıkladı


Analist Willy Woo, Bitcoin‘in (BTC) 30.000 dolarlık eşiği aştıktan sonra daha fazla yükseliş potansiyeli olabileceğini belirtiyor.

Woo, bir milyonluk Twitter takipçi kitlesine, Bitcoin’in temel güç göstergesini, 17 anahtar ve teknik göstergenin izlendiği bir süreci anlatıyor.

Woo’nun analizine göre, Bitcoin, en değerli dijital varlık olarak, mevcut fiyatı olan 30.555 doların %30 üzerine çıkabilir, aşırı alım durumuna gelmeden önce.

“Eğer bu hareket gerçekleşirse, aşırı ısınma durumuna gelmeden önce ne kadar daha yükselebileceğimizi gösteren bir tablo var.

Burada, BTC ağındaki hareketlilikten bahsediyorum… madenciler, yeni yatırımcıların maliyet temeli, deneyimli yatırımcıların satışları, teknikler, vb.”

bitcoin45
kaynak: willy woo/twitter

Woo, Bitcoin’in mevcut rallisinin bir parçası olarak 40.000 dolar seviyesini aşabileceğini öne sürüyor.

“Yani, ~40.000 dolarlık BTC.”

Analiste göre, Bitcoin‘deki son yükseliş büyük olasılıkla, fiyatın geçen hafta yaklaşık 25.000 dolara düştüğünde BTC toplayan deneyimli tüccarların etkisiyle gerçekleşti.

“Bu harekete, fiyat düşüşüne karşı BTC toplayan profesyoneller hakim oldu.

Grafik, genellikle profesyonellerin tercih ettiği vadeli işlem talebini gösteriyor.

Henüz pozisyonlarını hafifletmiyorlar, ancak bu durum hızla değişebilir.

Spot talep (uzun vadeli) önemsizdi.”

bitcoin88
kaynak: willy woo/twitter

Woo, deneyimli tüccarların, ABD doları endeksinin (DXY) düşüş trendine gireceğine inandıkları için Bitcoin’e büyük yatırımlar yaptıklarını belirtiyor.

“Benim en iyi tahminim, profesyonellerin DXY teknik tablolarında uzun vadeli zayıflık üzerinden işlem yaptıkları yönünde. BTC, likidite ve büyük hareketler için mükemmel bir araç olarak kullanılıyor.”

Woo, basitçe, Bitcoin piyasasının kısa bir sıkışma dönemi yaşadığını ifade ediyor.

“Bu tablonun anlamını daha basit bir şekilde açıklamak isteyenler için;

Kırmızı çizgi, vadeli işlem piyasalarında temel talebi (uzun pozisyon sürdürmenin maliyeti) temsil ediyor.

Sonuç olarak, bu pazarda kısa bir sıkışma yaşanıyor…”

Kısa sıkışma, tüccarların, daha düşük bir fiyata satma umuduyla belirli bir fiyattan bir varlık ödünç aldıkları ve aradaki farkı kazanabilecekleri bir durumdur. Ancak, momentum onların aleyhine döndüğünde, ödünç aldıkları varlıkları geri almak zorunda kalırlar ve bu da daha fazla ralliyi tetikler.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir