Analist PlanB, Bitcoin’i Manipüle Etmenin Altından Daha Zor Olduğunu Söylüyor!


coinprojesi.com 2262340 620x349 1
analist planb, bitcoin'i manipüle etmenin altından daha zor olduğunu söylüyor! 2

Kantitatif analist PlanB, Bitcoin’in (BTC) altından daha zor manipüle edilmesini zorlaştıran bir özelliğini açıklıyor.

Yeni bir röportajda, takma adlı tüccar, YouTuber Robert Breedlove’a altının içsel özelliklerinin fiziksel olarak toplamayı zorlaştırdığını söylüyor.

PlanB’ye göre, kasa ve sigorta maliyetleri her yıl bir altın toplama değerinin yaklaşık %1’ini karşılayabilir ve pahalı nakliye ücretleri bu maliyetlere eklenebilir.

Bitcoin’in hiper taşınabilirliği nedeniyle bu dezavantajlara sahip olmadığını belirtiyor.

“Yani altın, fiziksel altından ziyade kağıt altını tercih ettiğiniz çok içsel bir şeye sahip. Ancak Bitcoin, altının sahip olduğu dezavantaja sahip değil. Teslimat kolaydır. Teslimat hızlı. Teslimat ucuzdur ve onu elde tutmak altın tutmaktan çok daha üstündür.

Ancak bir kez altın çekmek yasadışı veya imkansız hale geldiğinde, bu manipülasyona kapı açar, çünkü o zaman bu temelde fiat bir dünyadır ve Nixon’ın temelde “Şu andan itibaren, parayı çekemezsiniz” dediği 1971 ile çok karşılaştırılabilir. artık altın.’”

PlanB, borsaları Bitcoin satmak ve satın almak için kullandığını, ancak saklama için kullanmadığını belirtiyor. Tacirlerin bir noktada hükümetler tarafından Bitcoin‘lerini fiziksel olarak kişisel depolamaya çekmelerinin yasaklanabileceği bir risk olduğunu söylüyor.

“Bitcoin’in bu yönü bir kez kaybolduğunda, benim görüşüme göre Bitcoin de kaybolur…

Şu anda, bu [hiper-taşınabilirlik], Bitcoin manipülasyonunu çok kolay olan altın manipülasyonuna karşı çok zor kılıyor.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir