Analist PlanB, Bitcoin İçin 50.000 Dolarlık Hedef Belirledi


Bir kripto para analisti, popüler olan Bitcoin‘in (BTC) yakın gelecekte 40.000 ile 50.000 dolarlık bir değere düşebileceğini belirtiyor.

Analist PlanB, Bitcoin’in bir sonraki yarılanma olayına yaklaşırken değerinin artacağını ifade etti.

Yarılanma, Bitcoin blok ödüllerinin her dört yılda bir yarıya düştüğü bir durumdur.

PlanB şu ifadeleri kullandı,

“Gerçekten merak ettiğimiz konu, 2024 Nisan’daki yarılanma sırasında Bitcoin’in fiyatı ne olacak? Bu konuda bir tahmin yürütmek için 200 haftalık hareketli ortalamayı kullanabiliriz…

200 haftalık hareketli ortalama şu anda aylık olarak yaklaşık 500 dolar artıyor, bu da 500 doların dokuz katı olan 4.500 doları veriyor. Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalaması şu anda 28.000 doların biraz altında, bu da 28.000 dolar artı 4.000 doların yaklaşık 32.000 dolarlık bir (200 haftalık) hareketli ortalama olacağını gösteriyor yarılanma sırasında.

Ve genellikle Bitcoin bu değerin üzerinde bulunur ve çoğunlukla bu değerin %50’sinden daha fazla olur, bu da yarılanma sırasında Bitcoin’in 40.000 ila 50.000 dolar arasında bir değere sahip olacağını gösterir.”

bitcoin haberleri
analist planb, bitcoin i̇çin 50.000 dolarlık hedef belirledi 2

Geçen ay, analist, piyasa değeri en yüksek kripto para biriminin bir boğa piyasasına hazır olduğunu belirten bir gösterge olduğunu belirtti.

O zamanlar PlanB, BTC’nin fiyatının iki yıllık gerçekleşen maliyet fiyatının üzerine çıkmasının, tarihsel olarak kripto para biriminin bir ralli başlatmak üzere olduğunu gösterdiğini ifade etti.

Bitcoin’in gerçekleşen maliyet fiyatı, kripto paraların en son hareket ettirildiği fiyat üzerinden hesaplanan BTC arzının ortalama değerini belirleyen bir ölçüttür.

Yazıldığı sırada Bitcoin, son 24 saat içinde hafif bir artışla 30.450 dolar seviyesinde işlem görüyor. PlanB’nin tahmin ettiği aralıktaki bir artış, Bitcoin için %31 ila %64’lük bir değer artışı anlamına gelecektir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir