Popüler Analist: Bitcoin için “Parabolik İlerleme” Geliyor!


Önde gelen kripto analisti, Bitcoin‘in (BTC) tarihi bir yükseliş için “parabolik bir ilerleme” yaşayabileceğine dair ifadeler kullandı.

Bitcoin için parobolik ilerleme

Gizemli analist TechDev, BTC’nin dünya genelinde likidite döngülerini takip etme eğiliminde olduğunu belirtiyor ve bunu Çin 10 yıllık tahvilleri (CN10Y) ile ABD dolar endeksi (DXY) arasındaki ilişkiyi gösteren bir grafikle açıkladı.

Analiste göre, CN10Y/DXY grafiği şu anda tarihsel olarak yeni Bitcoin boğa dönemlerinin başlangıcına işaret eden bir sinyal sunuyor.

“Sarı oklar, tarihsel dönüm noktalarını temsil etmiyor. Bunlar, Bitcoin’de her parabolik yükselişten önce gelen likidite sinyalleridir.”

btc11
popüler analist: bitcoin için "parabolik i̇lerleme" geliyor! 2

TechDev, belirli bir likidite olayının CN10Y/DXY’nin 60 haftalık hareketli ortalamayı (MA) geçmesi olduğunu ifade ediyor.

“Çin’in kredi teşviki ile bağlantılı ve tarihsel olarak yaklaşık 3,5 küresel likidite döngüsünün başını çekiyor. Bu oran, BTC grafiğinin tersine çevrilmiş bir versiyonu gibi görünüyor.”

Analist ayrıca, CN10Y/DXY grafiğinin 60 haftalık hareketli ortalamayı geçme olasılığının yüksek olduğu için yakından izlendiğini belirtti.

Bitcoin bu haber yazılırken 28.037 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi, son 24 saatte %2’den fazla düşerken, geçen hafta yaklaşık %2,4 artış yaşadı.

TechDev, Twitter takipçilerine bir dizi teknik göstergenin, Bitcoin’in yaklaşık iki yıl içinde 200 doların altından 20.000 dolara çıkan 2015 boğa piyasasını takip edebileceğini gösterdiğini belirtti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir