Analist Tone Vays, Bitcoin Uyarısında Bulundu: Destek Seviyesini Açıkladı


Üst düzey Bitcoin (BTC) analisti Tone Vays, ana kripto para biriminin çok kritik bir evrede olduğunu ve bu durumun dikkatle takip edilmesi gerektiğini belirtiyor.

Bitcoin için düşüş senaryosu

Vays, YouTube’daki 122.000 takipçisine, BTC’yi portföyünde daha az oranda bulundurduğunu ve BTC’nin artan satış baskısı altında düşme olasılığının yükseldiğini aktarıyor.

“BTC zorlu bir süreçten geçiyor ve son dalgalanmada BTC’nin bir sonraki hareketli ortalamaya gerileme ihtimalinin yüksek olduğunu öngördüm. Bugünkü fiyatın dünkü değerin altına inmesi durumunda, BTC oranını %50’ye çekmenin zamanının geldiğini vurguladım çünkü gelecek hareketi tahmin etmek zor. BTC her şeyi yapabilir.

Hızlıca 25.000 doların altına düşebilir, sonuçta tam olarak ne olacağını bilmiyoruz. BTC sahibi olan ve ne sebeple olursa olsun satışa geçen pek çok kişi var…”

bitcoin haberleri
bitcoin

Deneyimli analiste göre, eğer Bitcoin 25.000 dolarlık psikolojik destek seviyesini tekrar test ederse, panik içinde olan yatırımcılar ve tüccarlar tarafından bir satış fırtınası yaşanabilir.

“Eğer piyasa bu 25.000 dolarlık düşük seviyeyi zorlar ise, Bitcoin’in önemli bir değer kaybetme ihtimali yüksek.

Kesinlikle tahammül edemeyeceğimiz bir seviye olan [yaklaşık 25.500 dolar] bu noktadayız. Adeta bir felaketin eşiğindeyiz. Bu durum, hiç de iyiye işaret etmiyor.

Bitcoin’in hemen, ve burada bu ayı kastediyorum, toparlanması gerekiyor. Çünkü eğer bir ay daha düşerse büyük bir panik başlayacak ve BTC 25.000 doların altına, hatta potansiyel olarak 20.000 doların altına inmeye başlarsa, birçok madencinin işi gerçekten zorlaşacak.”

Yazı yazıldığı anda BTC, 29.483 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram, Tiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir