Amazon CEO’su Andy Jassy, Olası NFT Entegrasyonuna Dair Bir İpucu Bıraktı!


nft
amazon ceo'su andy jassy, olası nft entegrasyonuna dair bir i̇pucu bıraktı! 2
  • Son zamanlarda, ödeme hizmeti sağlayıcısı Bolt, bir Web3 şirketi olan Wyre’ı 1,5 milyar dolara satın aldı.
  • Amazon CEO’su Andy Jassy, dijital varlık alanının gelişmekte olan bir alan olduğunu kabul etti ve devam eden bazı tartışmalarla büyük ilgi gördü.

Mark Zuckerberg, Instagram’ın NFT alanına dalabileceğini açıkladıktan kısa bir süre sonra, Amazon CEO’su Andy Jassy gelecekte olası bir entegrasyona işaret etti. CNBC ile yaptığı röportajda konuşan Jassy, ​​dijital varlık alanının gelişmekte olan bir alan olduğunu kabul etti ve devam eden bazı tartışmalarla büyük ilgi gördü. NFT ekosisteminin büyük potansiyele sahip bir alan olduğunu özellikle belirtti ve şimdiden başladığını kabul etti.

NFT’lerin çok önemli bir şekilde büyümeye devam edeceğini umuyorum. Perakende işimizde bir ödeme mekanizması olarak kriptoyu eklemeye muhtemelen yakın değiliz. Ancak zamanla kriptonun büyüdüğünü ve bunun mümkün olduğunu göreceğinize inanıyorum.

Jassy’ye göre, bulut bilişim ve e-ticaret platformu, kriptoyu bir ödeme seçeneği haline getirme konusunda herhangi bir gelişmiş tartışma yapmadı. Bununla birlikte, kripto endüstrisinin olgunlaşmak için büyük bir potansiyeli olduğu için olasılık tamamen göz ardı edilmedi.

NFT’lerin çok önemli ölçüde gelişmeye devam edeceğine güveniyorum. Büyük olasılıkla kriptoyu perakende işletmemize bir ücret mekanizması olarak dahil etmeye yakın değiliz, ancak zamanla kriptonun daha büyük olduğunu göreceğinizi ve bunun potansiyel olduğunu düşünüyorum [Amazon’un kripto ödemelerini kabul etmesi].

Ayrıca yatırım portföyünde herhangi bir NFT veya kripto bulunmadığını açıkladı. Kişisel duruşu ne olursa olsun, Amazon NFT pazarının gelecekte piyasaya sürülmesi büyük olasılıktır.

Amazon rakipleri zaten kriptoya dalıyor

Amazon‘un perakende alışveriş ve ödeme hizmetlerindeki rakipleri, son birkaç yılda kripto ortaklıklarıyla ileri düzey kararlar aldı. Son zamanlarda, bir ödeme hizmeti sağlayıcısı olan Bolt, tüccarların çevrimiçi alışveriş için kripto ödemesi sunmasını sağlamak için bir Web3 şirketi olan Wyre’ı 1,5 milyar dolara satın aldı. Bu anlaşma şimdiye kadar kripto endüstrisindeki en büyük anlaşma.

Ayrıca, bir e-ticaret platformu olan Shopify, Bitcoin-Cash ödemelerinin tüm küresel tüccarları tarafından gerçekleştirilmesini mümkün kılmak için Strike ile işbirliği yaptı. Hareket, hızlı Bitcoin yıldırım ağından ve daha düşük işlem maliyetinden yararlanmaktı.

Amazon‘un kriptolarla ilgili kararı zamanla biraz belirsiz oldu. Şirket bir süredir kripto ile ilgili iş ilanlarının reklamını yapıyor, ancak CEO’nun ilk yıllık hissedar mektubu kriptolardan veya dijital varlık entegrasyonu ile ilgili planlardan bahsetmedi.

Geçen yıl Amazon, dijital forex ve blockchain ürün lideri için iş ilanının reklamını yaptı. Londra kurumsal gazetesi Metropolis A.M. Yanıt olarak, Amazon’un içeriden birinden alınan bilgilere göre Bitcoin’e karar verdiğini belirtti. Amazon’un, önemli bir Bitcoin fiyat artışını tetikleyebilecek bir hareket olan “2022 için kişisel jetonunu endişelendirmeyi planladığını” bildirdiler.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir