Alman Bankası Hükümet İçin 113 Milyon Dolarlık Kirli Kriptoyu Temizliyor!


coinprojesi.com asdijsa
alman bankası hükümet i̇çin 113 milyon dolarlık kirli kriptoyu temizliyor! 2
  • Almanya’daki savcılar üç uyuşturucu satıcısını çökertti ve onlardan dijital para cinsinden 113 milyon dolara el koydu.
  • Şimdi onu temizlemek ve gelirleri fiat para biriminde tutarken güvenli bir şekilde dolaşıma geri döndürmek için yerel bir bankaya başvurdular.

Almanya’daki bir banka, kirli kripto para birimlerini temizlemekle görevlendirildi, ancak bu sefer bunu hükümet için yapıyor. Kripto zulasına üç suç dehasından el konuldu ve yetkililer gelirleri fiat para biriminde istedi ve yardım için bankaya döndü.

Suçluların yasadışı faaliyetlerden elde edilen gelirleri gizlemek için Bitcoin kullandığı günler geride kaldı. Hâlâ bunu yapanlar, Elliptic ve Chainalysis gibi şirketlerin blok zinciri analiz araçlarını kullanarak her geçen gün kolluk kuvvetleri tarafından kolayca yakalanıyor.

Almanya’da yetkililer üç uyuşturucu satıcısını tutukladı ve bununla birlikte kripto para depolarına el koydu. Bloomberg’e göre, kripto 100 milyon euro veya 113 milyon dolar değerindeydi. Ancak, benzersiz bir zorluk ortaya çıktı – mahkemeler tarafından yasal olarak izin verilmesine rağmen kripto para birimlerini satamadılar. Bunun nedeni, madeni paraların zaten kusurlu olmasıydı, çünkü suç madeni paraları olarak etiketlenmişlerdi ve tüccarlar onları satın almıyordu.

Bu zorluğun üstesinden gelmek için savcılar, esas olarak Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’nda piyasa yapıcılığı hizmetleri sunan yerel bir finans kurumu olan Bankhaus Scheich Wertpapierspezialist AG’ye başvurdu. Bankanın kripto para birimlerini satması sadece bir hafta sürdü ve fiat gelirleri eyalet hükümeti bütçesine eklendi.

Bankadan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kripto para birimleri suçla ilgili olduğundan, ‘kontamine madeni paralar’ olarak kabul edilirler ve ana borsalarda alınıp satılamazlar.(Uyguladığı süreç) ticaret ortaklarının para birimlerinin yasal mülkiyete geri döndüğü ve ‘temiz,’ olarak beyan edildiği konusunda bilgilendirilmesini sağlar. ‘ satmalarına izin veriyor.

Savcıların karşılaştığı ikilem, onlar için zor olsa da, uzmanlar için çözülmesi en kolay olanlardan biridir. Bazı durumlarda yetkililer, kırılması imkansız olduğu kanıtlanmış kripto para birimlerini ele geçirirken zorluklarla karşılaştı. Biri Almanya’daydı, yine Frankfurt’ta, yetkililer bir adamı tutukladı ve suçlarından dolayı iki yıl hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme ayrıca, kripto para birimleri de dahil olmak üzere suçundan elde edilen gelire el koymalarına da izin verdi. Ancak adam, 60 milyon doların üzerinde BTC içeren cüzdanının şifresini vermeyi reddetti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir