ADA Aya Gitmek İçin Gerekenlere Sahip mi? Analist Cardano Projesini İnceliyor!


ada
ada aya gitmek i̇çin gerekenlere sahip mi? analist cardano projesini i̇nceliyor! 2
  • Cardano’nun birçok olumlu metriği ve başlattığı projeler var, ancak mevcut fiyatına yansımıyor.
  • Analiste göre bunun nedeni, ADA’nın Bitcoin ile yüksek oranda ilişkili olmasıdır.

Cardano, ilginç gelişmelerle internetteki en etkili kripto projelerinden biri oldu. 2021 yılında Github üzerinde en gelişmiş kripto projesi olarak seçilmiştir. Ancak, Electric Capital’in 2021’de geliştirici metriğinin ilk 10’unda onu görmezden gelmesine neden olan çeşitli zorluklarla karşı karşıya kaldı. SundaeSwap’ın piyasaya sürülmesinden önce ADA, kullanıcılar projeye yönelik güçlü beklentiler içinde olduğu için yüzde 50’lik bir yükselişe başladı. Ancak kullanıcılar, lansmandan sonra işlemlerin başarısız olduğunu bildirdi.

Kanalı Coin Bureau olarak tanımlanan bir analiste göre, bu zorluklar Cardano’dan hiçbir şey eksiltmiyor çünkü her bir blok zinciri aynı anda yüz binlerce kullanıcıyı idare edemiyor.

En azından blok zinciri Solana’nınki gibi çökmedi.

Cardano ne kadar yol kat etti?

Cardano‘nun Hydra adlı projesi, bekleyen sorunların çoğunu çözdüğü söylendiği için hala geliştirme aşamasında. Geliştiricilere göre Hydra, her bir stake havuzunun saniyede bin işlem yapmasını sağlayacak ve 3.000’den fazla stake havuzuyla saniyede 3 milyonun üzerinde işlem gerçekleştirebilecek. Ayrıca Cardano‘nun Project Catalyst’i Fund8’i Mart ayında piyasaya sürdü. Ayrıca, balinaların gelecekte fiyat pompalarına hazırlanırken zincirleme verilere göre yüz milyonlarca ADA biriktirdiği de bildirildi.

Ancak bu olumlu ölçüler ve başlatılan proje mevcut fiyatına yansımamaktadır. Analiste göre bunun nedeni, ADA‘nın Bitcoin ile yüksek oranda ilişkili olmasıdır. Geçen yıl Eylül ayından bu yana, Bitcoin düşüşte ve Cardano’nun Akıllı Sözleşmesinin hayata geçtiği dönemdi. Kullanıcılar, ilk gün düzinelerce DApp’in dağıtılmasını bekliyordu. Ancak durum böyle değildi. Daha sonra Cardano DApp’lerinin yakın zamanda dağıtılmayacağı ve insanları satmaya zorladığı anlaşıldı.

Metrikler fiyata yansımaz

Zorlu fiyatına rağmen, benzersiz Cardano cüzdanlarının sayısı yüzde 50’den fazla arttı ve Cardano varlıklarının sayısı da dağıtılan düzinelerce DApp ve yüzlerce geliştirme ile iki katından fazla arttı. Bu, talep kilidinin perakende kurumsal yatırımcılardan geldiği anlamına gelir.

Bununla birlikte satış baskısının bir yerlerden geldiği söylenebilir. IOG, EMURGO ve Cardano Vakfı ekibi genişletmek ve ortaklıklarını geliştirmek için çalıştığından, uzun vadede ciddi bir büyüme olacağını ancak kısa vadede satış baskısını da beraberinde getireceğini tahmin ediyorum.

Cardano‘nun yol haritası beşe bölünmüştür ve şu anda akıllı bir sözleşmeye odaklanan Gogen adlı üçüncü sıradadır. Şu anda, yıl sonuna kadar tamamlanması beklenen Basho ve Voltaire olmak üzere iki tane kaldı. Ayrıca Pipelining adlı başka bir ölçeklendirme çözümü üzerinde çalışıyor. Analiste göre, ADA fiyatı oldukça düşük ve aya yükselmek için büyük bir potansiyele sahip.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir