ABD Hazine Bakanlığı, Rusya’nın Yaptırımlardan Kaçmasını Önlemek İçin Kriptoyu İzliyor!


coinprojesi.com sksafsjmdsf
abd hazine bakanlığı, rusya'nın yaptırımlardan kaçmasını önlemek i̇çin kriptoyu i̇zliyor! 2
  • Bir grup Senato Demokratı, geçtiğimiz günlerde ABD Hazine Bakanlığı’na Rusya’ya uygulanan yaptırımların uygulanması için atılan adımlar hakkında bilgi isteyen bir mektup gönderdi.
  • ABD Hazine Bakanı Janet Yellen yanıt olarak, ABD’nin Rusya’nın yaptırımlardan kaçmasını önlemek için kripto kullanımıyla ilgili faaliyetleri sürekli olarak izleyeceğinden emin oldu.

Rusya‘nın son zamanlarda Ukrayna‘daki askeri harekatı ile her şeyi ortaya koyma kararı, Avrupa Birliği’ni ve Tayvan, İngiltere, ABD, Japonya, Yeni Zelanda ve Kanada gibi ülkeleri, petrol rafinerilerine odaklanan ülkeye yaptırım uygulamaya zorladı. bankalar ve askeri ihracat. Bununla birlikte, ülkenin kripto para birimlerinden yararlanarak bu yaptırımları atlama olasılığı konusunda endişeler dile getirildi. Birçok kripto borsası, faaliyetleri kısıtlamak ve yeni Rus kullanıcılarının kaydını engellemek için şimdiden bir kampanya başlattı.

Ek olarak, Ukrayna, Rus ve Belaruslu politikacıların kripto cüzdanlarını açığa çıkarmaya ve bu borsalara rapor vermeye yardımcı olmak için halka başvurmaya karar verdi. En son gelişme, Rusların bu yaptırımları daha az etkili hale getirmek için kriptodan yararlanma olasılığına dikkat çeken ABD Hazine Bakanlığı’ndan geliyor.

Raporlara göre, bir grup Senato Demokratı kısa süre önce ABD Hazine Bakanlığı’na Rusya‘nın yaptırımlardan kaçmak için dijital varlıklardan yararlanmamasını sağlamak için atılması gereken adımlar hakkında bilgi isteyen bir mektup gönderdi. Mektup ayrıca, Bakanlığın kısıtlamaların düzgün bir şekilde uygulanmasını nasıl izlemek ve sağlamak istediği konusunda ayrıntılı bilgi talep ediyor.

Yaptırımlardan kaçınmanın tek yolu Bitcoin değil – ABD Hazine Bakanlığı

ABD Hazine Bakanlığı yakın zamanda kurallar yayınladı ve kripto borsalarını, yaptırım uygulanan kişilerin konumlarından bağımsız olarak platformlarına erişmesini engellemeye çağırdı. Rusları engelleyen bazı borsalara rağmen, Coinbase ve Binance, Rus müşterilere kapsamlı bir yasak koyma planları olmadığını açıkladı. Ancak, yaptırım uygulanan kişi veya kuruluşların ticaret faaliyetlerini bloke edeceklerdir.

Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao şunları söyledi:

Biz hiçbir kişiye karşı değiliz. Savaşları başlatan Rus politikacıları ile normal insanları birbirinden ayırıyoruz. Pek çok normal Rus savaşa katılmaz. Sektöre hakim değiliz. Yaptırım listemi yayınlayabilirim, siz de yayınlayabilirsiniz… Bil bakalım ne oldu? Başka kimse takip etmeyecek. Sadece Rus kullanıcıları diğer daha küçük platformlara taşır.

ABD Senatörü Elizabeth Warren, Senato Bankacılık Komitesi Başkanı Sherrod Brown ve diğer milletvekilleri, bazı kripto firmalarının yeni kuralları uygulayamayacağından endişe ediyor. Yaptırım uygulandığından beri kripto piyasasının bir miktar olumlu büyüme kaydettiğini ve bunun ABD Hazine Bakanlığı’na gönderilen mektupta vurgulandığını belirtmek önemlidir.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen yanıt olarak, ABD’nin Rusya‘nın yaptırımlardan kaçmasını önlemek için kripto kullanımıyla ilgili faaliyetleri sürekli olarak izleyeceğinden emin oldu. Ayrıca, Bitcoin‘in kaçınma merkezinde en çok bahsedilen varlık olduğunu, ancak yaptırımların atlanabileceği tek yol gibi görünmediğini belirtti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir