ABD Hazine Bakan Yardımcısı, Rus Yaptırımlarına Uymayan Kripto Borsalarına Kesin Uyarı Verdi!


abd
abd hazine bakan yardımcısı, rus yaptırımlarına uymayan kripto borsalarına kesin uyarı verdi! 2

Üst düzey bir ABD‘li yetkili, Rusya’ya uygulanan yaptırımlara uymayan kripto değişim platformlarına bir uyarı veriyor.

ABD Hazine Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo, CNBC’ye verdiği yeni bir röportajda, Rusya’nın yaptırımları aşma konusunda henüz pek başarılı olmamasına rağmen, ABD‘li yetkililerin ülkeye bunu yaparken yardım etmeye çalışan kuruluşlar arayışında olduğunu söyledi.

“Yaptırımlardan kaçınmaya çok dikkat ediyoruz… Rusya’nın yaptırımlarımızdan kaçmasına yardımcı olan herhangi bir şirket, ülke, kişi, kripto para şirketleri de dahil olmak üzere yasalarımıza tabi olacak ve sorumlu tutulacak.

Rusya’nın yaptırımlarımızdan anlamlı bir şekilde kaçabildiğini bugüne kadar görmedik, ancak bunu yapmaya çalıştıklarını ve hem kripto para birimleri hem de paravan şirketler olmak üzere mümkün olan her yolu deneyeceklerini ve kullanacaklarını biliyoruz. ve ayrıca bulabilecekleri başka herhangi bir yol.”

Adeyemo, kripto borsalarına ve diğer kuruluşlara Ukrayna’daki “gayri meşru savaşında” Rusya’ya yardım etme konusunda iki kez düşünmeleri konusunda net bir uyarıda bulunuyor.

“Kripto borsalarına, finans kurumlarına, bireylere, Rusya’nın avantaj sağlamasına ve yaptırımlarımızdan kaçmasına yardımcı olabilecek herkese çok net bir şekilde açıklamak istediğimiz şey: sizi sorumlu tutacağız.

Biz geleceğiz ve sizi bulacağız ve Rusya’nın, Ukrayna’da yürüttükleri gayrimeşru savaşı kovuşturmalarını zorlaştırmak için uyguladığımız yaptırımları aşma kabiliyetine sahip olmamasını sağlayacağız.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir