ABD Çalışma Bakanlığı, Kripto’nun Riskli Olduğunu, Satın Alma veya Satma Zamanının Olduğunu Önerdi!


coinprojesi.com sdjf52849704 303
abd çalışma bakanlığı, kripto'nun riskli olduğunu, satın alma veya satma zamanının olduğunu önerdi! 2
  • Watcher Guru, ABD Çalışma Bakanlığı hakkında önemli haberleri tweetliyor.
  • ABD Çalışma Bakanlığı, kripto işine riskler ve zorluklar öneriyor.
  • İnsanlar bu habere çok ilginç bir bakış açısıyla yanıt verdiler.

Twitter’daki web3 haber kanalı Watcher Guru, bir tweet’te ABD Çalışma Bakanlığı’nın kripto ile ilgili endişelerini paylaştığını, çünkü “katılımcıların emeklilik hesapları için önemli dolandırıcılık, hırsızlık ve kayıp riskleri de dahil olmak üzere önemli riskler ve zorluklar” olduğunu duyurdu.

İş bulma kurumu, şirketlerinin 401(k) planlarına kripto yatırımları ekleyen işverenlerin, plan katılımcısı olan işçilere karşı yasal yükümlülüklerini kolayca yerine getirebileceğini belirten bir uyarı yayınladı.

Bu konuda, Çalışanlara Sağlanan Faydalar Güvenlik İdaresi’nde bakan yardımcısı yardımcısı Ali Khawwar şunları yazdı:

Kripto para birimleri tarihinin bu erken aşamasında, ABD Çalışma Bakanlığı, katılımcıları kripto para birimlerine veya NFT’ler, madeni paralar ve kripto varlıkları gibi ilgili ürünlere doğrudan yatırımlara maruz bırakma planlarının kararlarıyla ilgili ciddi endişelere sahiptir.

Yetkililerin ima ettiği gibi, 401(k) planı sunan işverenlerin, sağladıkları yatırımlara göre bir güven görevi vardır. Başka bir deyişle, bu işverenler izin verdikleri yatırımlar adına hareket edecekleri için planlarından sorumlu tutulacaktır.

Çalışma Bakanlığı’nın açıkladığı gibi, “kriptonun spekülatif, değişken ve değer biçilmesi zor olduğunu ve yatırımcıların bilinçli bir yatırım kararı vermelerinin zor olabileceğini” belirterek kriptonun potansiyel risklerinden bazılarını ana hatlarıyla belirttiler.

Birçok yorum hükümetin açıklamasını eleştirdiği için insanlar bu bildirime gerçekten ilginç bir şekilde yorum yaptı. Diğer bazı yorumlar, bu duyurudan sonra piyasanın düşeceğini tahmin ettikleri için kripto satın almak için bir sinyal olduğunu öne sürdü.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir