AAX Perakende Ticaret Hacimleri 2021’nin Son Üç Ayında %140 Arttı


coinprojesi.com unnamed 3 1
aax perakende ticaret hacimleri 2021'nin son üç ayında %140 arttı 2

2019’da piyasaya sürülen AAX (Atom Assets Exchange), kendisini hızla dünyanın en hızlı büyüyen kripto borsalarından biri olarak konumlandırdı. 100’den fazla ülkede 2 milyondan fazla kripto yatırımcısıyla AAX borsası, perakende yatırımcıları yabancılaştırmadan geleneksel finans ve kripto pazarları arasında başarılı bir köprü kurdu.

Platformun kriptoyu herkes için erişilebilir kılma temel değerlerine olan bağlılığı, borsanın lansmanından bu yana önemli ölçüde büyümesine yardımcı olmada çok önemli bir rol oynamıştır. 2021’de AAX, perakende yatırımcılar için başvurulan platform olarak artan hakimiyetini vurgulayarak birkaç yeni dönüm noktasına ulaştı.

AAX, uzun hizmet listesi ve uygun ücretleri sayesinde hem kurumsal hem de perakende yatırımcılar için en çok tercih edilen platformlardan biri haline geldi. AAX, Bitcoin’in ana akım olarak benimsenmesini daha da ilerletmeye yardımcı olmak için Satoshi Standardını (SATS) uygulayarak sektörde liderliği ele geçirmenin yanı sıra, LSEG teknolojisiyle desteklenen ilk kripto borsasıdır. Aynı teknoloji yığını, Londra Menkul Kıymetler Borsası, Singapur Menkul Kıymetler Borsası, Johannesburg Menkul Kıymetler Borsası ve Borsa Italiana’da hisse senedi alım satımını destekler.

2021’e Yeni Rekorlarla İmza Atıyor!

AAX’in en son başarısı, 2021’in dördüncü çeyreğinde yaşanan perakende ticaret hacmindeki parabolik büyümedir. Yeni kayıtlar, platformun önceki tüm rekorlarını kırmasına yardımcı oldu ve perakende ticaret hacimlerinde %140’lık bir artışa yol açtı. Q4 2021, Q3’te kaydedilen ticaret hacmine kıyasla.

Çeyrekte AAX, Animoca Brands gibi popüler tokenleri içeren yeni ticaret çiftleri ekleyerek tüm yatırımcılar için teklif yelpazesini genişletti. Platform şu anda kullanıcılarına, son teknoloji güvenlik standartlarının yanı sıra sezgisel kullanıcı arayüzü aracılığıyla 150’den fazla kripto para birimi çifti ve 130’dan fazla jeton ticareti yapma seçeneği sunuyor.

CoinGecko tarafından yeni yayınlanan bir rapor, platformun 24 saatlik günlük işlem hacminin dönem boyunca ortalama 1 milyar dolar olmasıyla AAX’in 4. çeyrek büyümesinin listelerin dışında olduğunu doğruladı. Veriler ayrıca, AAX’in perakende ticaret hacminin yılın son üç ayında sıralı olarak %140 arttığını vurguladı.

AAX ayrıca bu dönemde 200.000’den fazla yeni kullanıcı kaydı ve sosyal medya takipçilerinde %150 artış elde etti. Aynı zamanda, AAX web sitesine yapılan benzersiz ziyaretler de arttı ve platform ayda 2 milyonun üzerinde benzersiz ziyaretçi kaydetti. Buna ek olarak, CoinGecko‘dan gelen veriler ayrıca Solana (SOL), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Polygon (MATIC) ve Shiba Inu’nun (SHIB) o zaman içinde en çok işlem gören tokenler olduğunu gösteriyor.

En son sonuçlar hakkında, AAX Araştırma ve Strateji Başkanı Ben Caselin, şunları söylüyor:

Geçen yıl boyunca, Bitcoin’in benimsendiğini ve NFT’ler ve GameFi çevresinde bir büyüme patlaması gördükçe, AAX bu yeni yatırım arenasında bir portal ve merkez olarak önemli ölçüde daha fazla pazar payı elde edebildi. İleriye dönük olarak, küresel olarak genişlerken, toplumun ortasında faaliyet gösteren bir ‘dinleme platformu’ olmayı amaçlıyoruz.

“2021 tamamen kurumsal benimseme ile ilgiliyken, piyasa, hem Bitcoin hem de diğer büyük kripto varlıklarının bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasıyla kriptonun yeni bir ana akım benimseme düzeyine ulaştığını görecek bir perakende çılgınlığına hazırlanıyor. AAX bunun için hazırlanıyor.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir