2024 Yılının Başlarında Bitcoin’in Zirveye Çıkacağını Tahmin Eden Yeni Teori


CryptoCon, Bitcoin’in (BTC) 2024 Mayıs ayında yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabileceği yönünde yeni bir teori sunarak, mevcut Yarılanma Döngüleri Teorisine bir alternatif sundu.

Alternatif Teorinin Ayrıntıları

Bu yeni teori, Bitcoin’in (BTC) 2025 Mayıs ayına kadar 50.000 ile 100.000 dolar arasında dalgalanacağını öngörüyor. CryptoCon’un teorisi, piyasanın dört aşamasını (birikim, hazırlık, yeni ATH, ayı piyasası) ana hatlarıyla ele alıyor.

Alternatif Teorinin İşleyişi

CryptoCon, Bitcoin’in 2024 Mayıs’ında yeni bir zirve yapacağı öngörüsünde bulunuyor. Bu teori, Yarılanma Döngüleri Teorisi’ne bir alternatif olarak gelişmiş durumda. Yarılanma Döngüleri Teorisi, piyasa döngülerinin zirve ve dip noktalarının belirli bir tarihe göre şekillendiğini varsayarken, CryptoCon’un alternatif teorisi bu döngüyü daha farklı bir perspektifle ele alıyor.

Yarılanma Döngüleri Teorisi ve Alternatif Teori Karşılaştırması

Yarılanma Döngüleri Teorisi, şu anda birikim döneminin sonunda ve hazırlık aşamasının ortasında olduğumuzu gösteriyor. Bu teoriye göre, Bitcoin’in bir sonraki zirvesi 2025 Mayıs’ında gerçekleşecek ve takip eden yılın sonunda dip seviyeye inecek. Alternatif teori ise, Bitcoin’in mavi yıl olarak adlandırılan dönemde yeni bir zirveye yükseleceğini ve kırmızı yıl boyunca bu zirveyi koruyacağını öngörüyor.

grf 123
kaynak: cryptocon

CryptoCon, piyasa hareketlerinin beklenmedik bir yön alması durumunda, alternatif teoriye odaklanmanın daha mantıklı olabileceğini belirtiyor. Şu anki piyasa fiyatları, her iki teoriyi de henüz doğrulamamış durumda, ve önümüzdeki yılki piyasa dinamikleri bu teorilerden hangisinin başarılı olacağını belirleyecek.

CryptoCon, daha önce yaptığı tahminlerle, diğer analistlerin abartılı fiyat tahminlerine göre daha gerçekçi beklentiler sunmuş ve BTC’nin 2024 yılına kadar 60.000 dolara yükseleceğini öngörmüştür.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir