2023’te Dogecoin (DOGE) Zengin Cüzdanlarının Sayısı %40 Düşüş Gösterdi


2022’de Dogecoin cüzdanlarının değeri 1 milyon doları aşan adres sayısı, bu yıl %40 azalarak önemli bir düşüş yaşadı. BitInfoCharts’a göre, bu durum Dogecoin milyonerlerinin sayısının da benzer oranda azalmasına sebep oldu. Buna rağmen, Dogecoin son bir ayda %30 değer kazanmasına karşın, 2021’deki zirve seviyesinden %90 geriledi.

Bu yılın başlarında 1.000’den fazla Dogecoin adresi 1 milyon doların üzerindeyken, bu sayı Kasım ayı itibarıyla 635’e indi. Bu adreslerin 548’i şu anda en az 1 milyon dolarlık Dogecoin’e sahipken, 87’si 10 milyon doların üstünde bir bakiyeye ulaştı. Dogecoin’in piyasa fiyatı yıl içinde yaklaşık yarı yarıya düşerek 0,15 dolardan 0,08 dolara geriledi.

Özellikle, 1 milyon doların üzerindeki Dogecoin adreslerinin sayısı 887’den 548’e, 10 milyon dolar üzerindeki adresler ise 160’tan 87’ye düştü.

doge veri
2023'te dogecoin (doge) zengin cüzdanlarının sayısı %40 düşüş gösterdi 2

Meme coinlerine olan ilgi azalıyor

Pepe, Shiba Inu, Floki gibi diğer meme coinlerde de benzer bir azalma gözleniyor. Pepe, bir ay içinde %94 artış yaşasa da, yatırımcıların bu alandan çıktığı görülüyor. Chainplay tarafından yapılan bir araştırma, kripto yatırımcılarının yaklaşık %70’inin uzun vadeli yatırım yerine eğlence amacıyla meme coinlere yöneldiğini ortaya koyuyor, bu da meme coinlerin gelecekteki beklentileri konusunda endişeleri artırıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir