Son Birkaç Gün İçinde 20 Milyon Dolar Değerinde 1.200 Bitcoin Hareket Etti!


FTX’in çöküşünden bu yana geçen günlerde aktif olmayan adreslerden 1.200 kadar eski bitcoin hareket etti ve etkinlik son birkaç gün içinde daha da arttı.

Bitcoin için beklenmedik hareket

FTX’in çökmesinden bu yana kripto paraları hareket ettiren birçok eski cüzdan arasında, 29 Kasım’da toplam 348 BTC harcayan iki cüzdan vardı – bir zamanlar sadece 348.000 $ değerinde olan bir zula.

Sahiplerinin madeni paralarla tam olarak ne yaptığını söylemek zor ve satılıp satılmadıkları ya da örneğin soğuk depolama için başka bir cüzdana taşınıp taşınmadıkları bilinmiyor.

Bugün taşınan 348 BTC’nin değeri şu anda yaklaşık 5,8 milyon dolar değerinde. Bu, satın alındıklarına kıyasla çok büyük bir değer artışı.

bitcoin haberleri
bitcoin

Haber ilk olarak Bitcoin.com tarafından blockchain verileri ve btcparser.com’dan derlemeler kullanılarak bildirildi .

Aynı gün dikkat çeken ikinci işlem ise 14 Haziran 2017’den beri atıl olan bir adresten 173,61 BTC’lik işlem ve 12 Nisan 2014’ten itibaren bir adresten 100 BTC’lik işlem oldu.

Bu iki işlemden, ikinci işlemdeki 100 BTC, Bitcoin dünyasında alışılmadık derecede uzun bir süre olan dokuz yıldır atıl durumdaydı. Cüzdan adresi oluşturulduğunda, her BTC 500 doların altında işlem görüyordu.

Ayrıca, 26 Nisan 2013 tarihinde bir cüzdan adresi, geçen hafta 2 Aralık’ta 600 BTC’lik büyük bir işlem yaptı. Adres oluşturulduğunda, 600 BTC yaklaşık 84.000$ değerindeydi.

Bugün, aynı madeni paralar yaklaşık 10.14 milyon dolar değerinde.

29 Kasım’dan bu yana harcanan bu atıl adreslerdeki tüm madeni paraların değeri, adresler ilk oluşturulduğunda 800.000 dolardan azdı.

Bugün, aynı 1.221,45 BTC, yaklaşık 20 milyon dolar değerinde.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir